ДП «Херсонський морський торговельний порт» передано у концесію


26 червня 2020 року ДП «Херсонський морський торговельний порт» передано у концесію грузинсько-швейцарській компанії-консорціуму «Рисоіл-Херсон».

Директор Херсонського морського торгового порту Олександр Сухін зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. В рамках робочої поїздки в Херсонську область Президент відвідав державне підприємство і взяв участь в церемонії підписання договору щодо передачі ДП «Херсонський морський торговельний порт» в концесію.

Також на церемонії підписання договору були присутні Міністр інфраструктури Владислав Криклій та голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Міністр інфраструктури повідомив, що від цього проекту державно-приватного партнерства очікується 300 млн гривень інвестицій у розвиток порту та інфраструктури міста й регіону в найближчі три роки.

«Концесіонер має дуже амбітні плани – планують не зупинятися на цьому етапі й збільшити вантажоперевалку протягом наступних кількох років до 5 млн тонн. Ми підтримуємо ці амбітні плани та бажаємо, щоб вони втілилися в життя», – наголосив Владислав Криклій.

Відповідно до угоди, концесіонер має забезпечити обсяги перевалки вантажів у 2030 році на рівні не менше 1,36 млн тонн за рік; протягом трьох з половиною років після закінчення перехідного періоду інвестувати в об’єкт концесії щонайменше 216 млн грн; здійснити внесок у розвиток місцевої інфраструктури щонайменше на 18 млн грн.

Також планується покращити якість стивідорних послуг, які здійснюються з використанням переданого в концесію майна, для споживачів.

Угода щодо передачі в концесію майна ДП «Херсонський морський торговельний порт» і майна ДП «Адміністрація морських портів України» підписана на 30 років.

Концесіонер повинен щороку сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн гривень з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера.