Береговий робітник

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює підготовку та консервацію, бере участь у постановці та зніманні засобів навігаційного обладнання. Виконує швартовні роботи. Установлює прилади на плавзасоби, вимірює глибини, доставляє джерела живлення на берегові знаки. Виконує завантаження на плавзасоби та вивантаження різноманітних вантажів. Риє ями та канави під берегові засоби навігаційного обладнання. Виконує перенесення, розбивання та маркування лотліня та промірного тросу. Здійснює ремонт робочого інструменту. Установлює та працює з нівелірною лінійкою. Готує бетонну суміш за складом, який задано. Виконує теслярські, малярні, слюсарні й такелажні роботи. Виконує обов’язки весляра та керує човном під час перевезення людей.

Повинен знати: правила та порядок виконання робіт із швартування суден; правила подання та прийняття звукових та зорових сигналів; будову та правила користування вантажопідйомними та такелажними засобами; способи навантажування, розвантажування, розміщування та вкладання вантажів; способи виконання теслярських, слюсарних та малярних робіт; правила застосування робочого та вимірювального інструменту; основні правила проведення земляних робіт; способи готування бетонної суміші; правила керування човном і проведення робіт на воді.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.